Zasięg działania

Prywatny dom opieki seniora Łomża

Domy opieki potrafią wciąż budzić negatywne skojarzenia. Utarte stereotypy, które dość mocno wpisały się w pamięć wielu osobom, cały czas nie dają o sobie zapomnieć. Tymczasem w Itamed przełamujemy ten schemat oferując wysokie standardy w niczym nie przypominając słabo kojarzącego się “domu starców”. Tutaj, wśród wielu pozytywnych bodźców, każdy senior obudzi w sobie drugą (lub nawet trzecią czy jeszcze kolejną) młodość. A to nie jedyne korzyści pobytu w naszym domu opieki seniora.

Prywatny dom opieki Łomża

Choć zawsze zachęcamy starsze osoby do skorzystania z pobytu w domu opieki Itamed pod względem wytchnienia, poszerzenia horyzontów, poznania nowych ludzi czy nauki nowych umiejętności, to nie zapominamy również o osobach potrzebujących specjalnej opieki. Liczba osób dożywających sędziwego wieku rośnie, co oczywiście nas cieszy – oznacza to, że my, jako społeczeństwo, dbamy o długowieczność, czym tylko możemy się poszczycić. Niemniej jednak doskonale wiemy, że zazwyczaj im więcej lat, tym więcej schorzeń, które dotykają człowieka (choć nie jest to regułą). Tacy seniorzy niekiedy wymagają pomocy nie tylko w wyjątkowych sytuacjach, ale również w codziennym funkcjonowaniu. Ich bliscy stają wtedy przed powszechnym dylematem: czy opiekować się seniorem na własną rękę, czy powierzyć to zadanie wyspecjalizowanej instytucji. Decydując się na to drugie rozwiązanie wcale nie skazujemy ukochanego dziadka, babci czy rodzica na społeczną izolację czy obniżenie jakości życia. Wręcz przeciwnie! W większości przypadków starsza osoba dopiero zaczyna czerpać wiele przyjemności z towarzystwa, zadbania o swoje zdrowie na wysokim poziomie, a nawet usprawni swój umysł na wiele sposobów.

Prywatny dom opieki seniora Łomża

Starzenie się nie polega tylko na coraz większej liczbie zmarszczek i siwych włosów lub ich brakiem. Ubiegający czas poza fizycznymi zmianami i ograniczeniem wpływa również na sprawność intelektualną. Niewątpliwie wpływa to na uniemożliwienie seniorowi samodzielnego funkcjonowania. I tutaj właśnie pojawia się problem zapewnienia mu bezpieczeństwa. Choć mamy do czynienia z dorosłą osobą, jest narażona na wiele niebezpiecznych sytuacji. Ta kwestia bardzo często przeważa decyzję o umieszczeniu seniora w placówce opiekuńczej, co z pewnością jest rozsądnym rozwiązaniem dla wszystkich.

Jednak czym jest bezpieczeństwo i co świadczy o jego zapewnieniu w domu seniora? Na pewno profesjonalna opieka pielęgniarska i medyczna, ale również przystosowanie budynku do potrzeb osób starszych. Liczy się również, czy placówka ma możliwość zorganizowania pomocy specjalistów na zewnątrz. Wykwalifikowani opiekunowie mający doświadczenie w pracy z osobami z demencją, psycholog, terapeuci zajęciowi, fizjoterapeuci i rehabilitanci są tu na wagę złota. A wszystko to znajdziesz w prywatnym domu opieki seniora Itamed, do którego dotrzesz bez problemu chociażby z Łomży.

Prywatne domy opieki Łomża

Ponadto o naszym wysokim standardzie świadczy starannie przygotowany plan opieki, który jest indywidualnie opracowany względem potrzeb – rehabilitacji, terapii. Dostosowując się do stanu zdrowia seniora jesteśmy w stanie bezpośrednio walczyć z objawami i źródłami chorób. Dotyczy to zwłaszcza osób po udarach czy zmagających się z chorobą Alzheimera lub Parkinsona, ale także chorych przewlekle (np. choroby układu ruchu czy układu pokarmowego). 

Jeśli zatem szukasz miejsca, które otoczy Twoją ukochaną osobę ciepłą, profesjonalną opieką skrojoną specjalnie na miarę jej potrzeb, dobrze trafiłeś/trafiłaś! Serdecznie zapraszamy do kontaktu w sprawie szczegółów. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *