Zasięg działania

Prywatny tani całodobowy dom opieki seniora Węgrów

Umieszczenie seniora w domu opieki nie musi być decyzją, z którą wiąże się poczucie winy, zawodu czy rozczarowania. Nie, jeśli wybierzemy odpowiednią placówkę, która wspiera rozwój naszej ukochanej starszej osoby pod wieloma względami. Taki właśnie jest Itamed, gdzie można bardzo łatwo dotrzeć np. z Węgrowa – tutaj z pewnością nikt nie poczuje się odrzucony, zaniedbany czy zapomniany. Wręcz przeciwnie! Rozwinie skrzydła, o którym możliwe, że zapomniał lub nigdy nie miał okazji odkryć.

Domy opieki Węgrów

Podstawą profesjonalnie prowadzonego domu opieki jest poszanowanie prywatności i dbałość o autonomię seniorów. Pomimo gotowości do pomocy i opieki w każdym momencie, nie należy zapomnieć o tym, że własna przestrzeń jest dla każdego wysoce istotna. Bez niej czuje się on w pewnym sensie bez władzy nad swoim życiem, a takie poczucie nie jest naszym celem. Podopieczni mają więc wpływ na przebieg dnia i swobodę wyboru zajęć aktywizujących. Dla starszych osób jest to niezwykle ważna kwestia.

Domy seniora Węgrów

Ponadto każdy dobry dom opieki unika klimatu szpitala, gdzie obowiązuje pewien rygor i surowość. W Itamed tworzymy przyjazną, ciepłą atmosferę, która pozytywnie odbija się na wszelkich relacjach. Każdy może poczuć się jak u siebie w domu i być częścią sąsiedzkiej wspólnoty.

Dom spokojnej starości Węgrów

Co więcej obecność zieleni, estetyczne urządzenie wnętrz, możliwość wyposażenia pokojów we własne przedmioty kojarzące się z domem również wpływa na ocieplenie atmosfery i pomaga rozluźnić się, zdystansować od kłopotów. Niemniej jednak równie ważna jest przestrzeń wspólna, w której to przeprowadzane są istotne konwersacje, dyskusje, a więc integracja i zacieśnianie więzi międzyludzkich.

Ośrodek opiekuńczy Węgrów

W Itamed, wraz ze wszystkim wymienionym wcześniej, każdy senior znajdzie ukojenie i miejsce, w którym może oddać się swoim pasjom być może poznając tym samym swoją bratnią duszę. Ułatwiamy również kontakt z rodziną, chociażby przez elastyczne godziny odwiedzin czy dostęp do internetu i cierpliwe przeszkolenie z korzystania z niego.

Całodobowy dom opieki Węgrów

Poza integracją, dostępem do kontaktu z rodziną czy miejscem do przyjemnego spędzania czasu, bardzo ważnym zadaniem domu opieki jest zapewnienie rezydentom różnego rodzaju aktywności, które umożliwiają ćwiczenie sprawności fizycznej, jak i psychicznej seniora. Dzięki temu każda starsza osoba będzie mogła jak najdłużej funkcjonować w miarę samodzielnie, czyli pielęgnując swoją niezależność, co z pewnością jest każdego celem. W naszej ofercie znajdziecie Państwo indywidualne sesje z fizjoterapeutą czy rehabilitantem.

Po więcej informacji zapraszamy do zakładki – Nasza oferta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *